Home O škole

Fax: 583 236 115

IČ: 00852015

Charakteristika školy

Základní škola v Rudě nad Moravou je úplnou základní školou. Je spádovou školou pro děti, které se učí na 2. stupni ZŠ. Spádový region je historicky daný od počátků školství v Rudě nad Moravou. Cílem školy je pracovat tak, aby rodiče, kteří z různých důvodů nemají možnost volby školy, byli přesvědčeni, že i tak bude o jejich dítě ve škole dobře postaráno, že si "vybrali" správně. Školní klub nabízí sportovní, technické a výtvarné vyžití.

Veselé zoubky PDF Tisk Email
Neděle, 10 Březen 2019 17:46

Veselé zoubky

Celý týden se děti v první třídě seznamovaly s péčí o své zoubky. Pomocí pracovních listů objevovaly pravidla týkající se právě zoubků. Zjistily, co by měly jíst, aby měly zdravé zuby. Vybíraly, jaký kartáček je nejlepší a dostaly samolepky, které jim prozradí celý postup čištění zubů. Jako bonus děti dostaly balíčky s pomůckami pro dentální hygienu- zubní kartáček, pastu a přesýpací hodiny. Za celý týden děti vyrobily spoustu plakátů, které vyvěsily ve škole. Namalovaly, jak si představují červíky, kteří jim způsobují zubní kaz a namalovaly i samotné zoubky. Prvňáčci si týden užili a odnesli si mnoho nových a užitečných informací.

Nalezenec PDF Tisk Email
Napsal uživatel Martin Havlíček
Sobota, 23 Únor 2019 12:33

Ve čtvrtek 21. února k nám do školy přiletěl  modro šedý exotický papoušek mniší. Dostalo se mu ovoce i něčeho na zob. Je umístěn v dostatečně velké kleci v místnosti přírodovědného kroužku. Případný majitel může kontaktovat kancelář školy na čísle 583 236 330.

Aktualizováno Sobota, 23 Únor 2019 13:03

Kyberšikaně NE PDF Tisk Email
Pondělí, 28 Leden 2019 13:42

Dne 22. 1. 2019 nás navštívili tiskoví mluvčí Policie ČR por. Mgr. J. Vybíhalová a por. Mgr. Bc. P. Piňos.  Nachytali si pro žáky 9. ročníků přednášku na téma „Kyberšikana.“  Žáky přednáška zaujala nejen tématem, ale i pravdivými příběhy a krátkými filmy.
Přednášející byli velmi příjemní, nebáli se odpovídat na jakékoliv dotazy, které zvládali s humorem.  My jsme velmi rádi, že si pro nás našli čas.
Žáci odcházeli poučeni a plni nových informací ze světa internetu.

V. Kozáková a M. Roudenská

Aktualizováno Úterý, 29 Leden 2019 20:50

Přátelské setkání škol v Holicích PDF Tisk Email
Sobota, 12 Leden 2019 09:12

Přátelské setkání škol v Holicích

Dne 10. 1. 2019 se výherci literární soutěže zúčastnili zájezdu v doprovodu paní ředitelky a paní zástupkyně. Odjeli autobusem na Střední školu automobilní v Holicích.

Zde se nasvačili a rozdělili do skupin spolu s dalšími školami. Ve skupinkách plnili různé úkoly a soutěžili tak o drahocenné body. Mohli si tak vyzkoušet např. vyměnění kola na autě a cyklistickém kole nebo sestavení držáku na tužky. Poznávali značky aut a některé dopravní značky, projeli se v trenažerech a dozvěděli se něco málo o dělení aut. Se vším jim pomáhali zkušení učitelé a velmi milí a ochotní žáci zdejší školy.

Po splnění všech úkolů se všichni odebrali do jídelny, kde si zaslouženě pochutnali na obědě.

Poté se návštěvníci přesunuli do nedaleké základní umělecké školy, kde si vyslechli přednášku o závodech Dakar. Ke konci této velmi zajímavé přednášky obohacené o fotografie a videa, bylo oznámeno vyhodnocení předešlé soutěže. Byly rozdány odměny a nejen naši žáci se s úsměvy na rtech a novými přáteli vraceli domů.

A my se těšíme na naše další setkání, tentokrát na naší škole.

Veronika Kozáková, Markéta Roudenská 9.A

Vyhodnocení literární soutěže PDF Tisk Email
Středa, 19 Prosinec 2018 18:09

Ve středu 19. prosince v 9.50 hod. proběhlo ve vestibulu školy slavnostní vyhlášení výsledků literární soutěže za hojné účasti žáků i učitelů.

V úvodním projevu ředitelka školy ocenila množství přihlášených účastníků soutěže a vyzdvihla vysokou úroveň literárních prací.

Vyhlašování vítězů jednotlivých kategorií bylo provázeno hlasitým potleskem a mladí spisovatelé si hrdě přebírali své diplomy.

Dnešní doba je ve znamení ústupu mladé generace od čtení knih a od perfektní znalosti rodného jazyka. V rudské škole to ale neplatí! Učitelům se podařilo žáky zaktivizovat a ti nadšeně zahrnuli literární komisi svými příspěvky prózy i poezie. Přetlak mladých talentů byl zejména v osmých a devátých třídách, ale zúčastnily se všechny ročníky včetně prvního stupně.

Soutěžící odvážně poodkryli svá nitra, přinesli hluboké úvahy, ukázali přemíru lidskosti a naznačili sílu a čistotu svých formujících se osobností, nebáli se experimentovat s krásným českým jazykem, projevili humor i nadhled.

Ano, je opravdu možné, že se po chodbách rudské školy prochází nový Karel Čapek, mladá Božena Němcová a ve školních lavicích se rodí básně budoucích Jaroslavů Seifertů či Ivanů Blatných.

Soutěžní příspěvky budou postupně zveřejňovány ve školním časopise a vítězové jednotlivých kategorií pojedou za odměnu začátkem příštího roku na zájezd. V květnu proběhne další kolo literární soutěže.

Vyhodnocení 1. místa

2. a 3. ročník