Školní basket ...

Vybíjená dívek 6. tříd - 2. místo PDF Tisk Email
Napsal uživatel Pavel Polák
Středa, 24 Duben 2019 14:34

Ve středu 24. dubna se do tělocvičny na Hlucháku sjelo 10 týmů z celého okresu, aby se utkaly o titul přeborníka okresu ve vybíjené dívek 6. tříd. Nenechte se zmást, že v našem týmu bylo 5 páťaček. To byl krok z nouze, protože mezi šesťaškami nebyl o vybíjenou zájem. Proto byl tým doplněn našimi úspěšnými páťačkami, které 21. května čeká v Prostějově společně s jejich spoluhráči z řad kluků krajské kolo otevřené II. kategorie. A postup do republikového kola není nereálným cílem!

Turnaje se kromě nás a pořádající 3. ZŠ Sumperk (Hluchák) zúčastnily ještě družstva základních škol VI. Šumperk (Šumavská), Bludov, Libina, Zábřeh B. Němcové, Zábřeh Školská, Mohelnice Vodní, Úsov a Dubicko, které byly rozlosovány do dvou pětičlenných skupin. Z obou skupin postupovaly 4 družstva do závěrečného play-off. Našemu týmu přiřkl los do skupiny Hluchák, Šumavskou, Úsov a Bludov.

Přestože se naše dívky nevyvarovaly při hře chyb, podařilo se nám všechna utkání ve skupině vyhrát a obsadit v pořadí skupiny 1. místo. Což byl dobrý vstup do play-off, protože druhou skupinu vyhrála Libina, náš obávaný soupeř, loňský účastník republikového finále, a díky hracímu systému jsme na Libinu mohli narazit až ve finále.

Ve čtvrtfinále nás čekal 4. tým z druhé skupiny, ZŠ Školská Zábřeh. V utkání jsme jasně zvítězili, i když náš výkon byl katastrofální, plný chyb. Ale soupeř byl naštěstí katastrofálnější. V semifinále nás potom čekal znovu Hluchák, který jsme ve skupině porazili poměrně jasně 13:5. Ale každý den není posvícení. Po prohraném prvním poločase se nám ve druhém poločase podařilo srovnat skóre a utkání muselo rozhodnout prodloužení, ve kterém naše dívky již neponechaly nic náhodě.

A tak jsme se mohli těšit na našeho finálového soupeře. Ale ouha! Není to Libina, ale náš soupeř ze skupiny - Bludov, který Libinu porazil v semifinále. A hned od začátku si vyšlápl i na nás. Ani jsme se nestačili rozkoukat a prohrávali jsme 1:5. Naštěstí dívky, které zbyly v poli, podaly velmi statečný výkon a do poločasové přestávky jsme šli za stavu 4:5. Ve druhé půli jsme srovnali skóre a v poslední minutě jsme dokonce šli do vedení. To jsme bohužel neudrželi, a tak nás i ve finále čekalo po remíze prodloužení. A v tom byl o jeden zásah úspěšnější náš soupeř!

Ačkoli tato porážka děvčata hodně mrzela, zvláště když si uvědomily fakt, že soupeře pustily do trháku vlastními chybami, je tento výsledek v konkurenci 10 družstev nádherný a naše dívky si za předvedený výkon zaslouží velkou pochvalu.

Čtvrtek, 21 Březen 2019 13:57

Náš smíšený tým páťáků po vítězství v okrese se 5. března v Šumperku na Hlucháku představil v krajském kole, jehož vítěz postoupí přímo na republikové kolo, které se koná ve dnech 28. a 29. března v Liberci. Kromě našeho týmu se turnaje zúčastnily družstva ZŠ Jana železnéhoo Prostějov, ZŠ Žulová a pořádající III. ZŠ Sumperk.

V prvním utkání jsme si poměrně hladce po setech 15:8 a 15:8 poradili se Žulovou, Prostějov si podobně poradil s Hluchákem.

Ve druhém utkání jsme po setech 15:12 a 15:9 porazili Hluchák. I Prostějov si podobným způsobem poradil se Žulovou. Žulová pak následně porazila Hluchák.

Poslední utkání turnaje tak vlastně bylo i finalovým zápasem. První set po většinu doby probíhal v naší režii a drželi jsme si 2 až 3 bodový náskok. Prostějov však v závěru srovnal na 13:13. Další bod jsme ale získali my a podávali na vítězství v setu. Bohužel jsme zkazili podání a Prostějov šel po svém podání do vedení 15:14. On narozdíl od nás setbolem nepohrdl a první set dotáhl do vítězství v poměru 16:14. To nejhorší se však stalo v hlavách našich hráčů. "Máme to prohrané", "To už můžeme zabalit" a pod. Marně jsme jim vysvětloval, že se utkání hraje na dva vítězné sety a že prohra v prvním setu ještě nic neznamená. Bohužel jim tato nálada v hlavách vydržela i do druhého setu a ačkoli se jim nedá upřít snaha, tahali od začátku za kratší konec a druhý set prohráli 12:15.

V turnaji jsme tedy obsadili druhé místo a mohli závidět Prostějovu výlet do Liberce. Přesto je nutné naše hráče a hráčky pochválit, poblahopřát jim ke krásnému druhému místu v kraji a poděkovat za příkladnou reprezentaci školy.

Aktualizováno Pátek, 22 Březen 2019 06:13

Přehazovaná - 1. místo v okrese PDF Tisk Email
Neděle, 03 Březen 2019 16:59

Před vánočními prázdninami byla vyhlášena nová sportovní soutěž pro II. kategorii, tj. pro žáky 4. a 5. tříd - PŘEHAZOVANÁ. Je to hra založená na principu a pravidlech volejbalu a má plnit průpravnou roli právě pro volejbal. Podmínkou je smíšená sestava, kdy musí na hřišti být neustále minimálně dvě dívky.

Ihned po prázdninách jsme začali s páťáky trénovat a v únoru nás již čekaly první turnaje.

Nejdříve jsme ve středu 20. února zavítali do Zábřeha, kde jsme na Základní škole Boženy Němcové odehráli okrskové kole, ze kterého nejlepší dva týmy postupovaly do okresního kola. Našimi soupeři byly tým pořádající školy, dále týmy ZŠ Štíty, ZŠ Hoštejn a ZŠ Vikýřovice. Naši hráči a hráčky si poradili se všemi soupeři a zaslouženě v turnaji zvítězili. Do okresního kola nás po zásluze doprovodil tým Štítů, který našemu týmu dokázal nejvíce vzdorovat.

Ve středu 27. února se v Šumperku na Hlucháku konalo okresní kolo. Náš tým a Štíty doplnily na pětici týmy pořádající školy, ZŠ Šumavská a ZŠ Sluneční, aby se popraly o postup do krajského kola.

Před prvním utkáním byly z našich hráčů cítit nervozita a obavy, že to nemohou vyhrát. Ale utkání se ZŠ Sumavská, které jsme po setech 15:6 a 15:6 vyhráli 2:0, včechny chmury zahnalo a dostavila se zpět sebedůvěra, která náš tým zdobila před týdnem v Zábřehu. Ta ještě vzrostla po druhém utkání, ve kterém jsme porazili po setech 15:7 a 15:6 domácí Hluchák. Ve třetím utkání jsme si pak poradili v poklidném tempu i s týmem Štítů.

A tak v posledním utkání celého turnaje nastoupily proti sobě do té doby neporažené týmy ZŠ Ruda a ZŠ Sluneční. Po vyrovnaném začátku prvního setu se našim hráčům přece jen podařilo utrhnout a zvítězit v něm 15:9. Ve druhém setu jsme se snažili uhlídat podání, které nám v prvním setu dělalo největší problémy. A po vítězství 15:11 jsme se mohli radovat z vítězství nejen v zápase, alei v celém turnaji a z postupu do krajského kola, které se uskuteční opět na Hlucháku v úterý 5. března.

Vítěz tohoto turnaje má zajištěn postup do republikového finále. Tak nám držte palce!

Okresní kolo v basketbalu dívek PDF Tisk Email
Úterý, 29 Leden 2019 14:17

V úterý 29. ledna 2019 se v tělocvičně Základní školy v Libině uskutečnilo okresní kolo přeborů základních škol v basketbalu dívek kategorií III. (6. a 7. třída) a IV. (8. a 9. třída).

Naše mladší dívky měly za soupeře hráčky I. ZŠ Šumperk a domácí Libiny. Oběma těmto týmům nabitým hráčkami Šumperka naše dívky podlehly a v konečném účtování na ně zbylo 3. místo.

Starší dívky vykročily do turnaje nešťastně, když v úvodním utkání podlehly Libině. Utkání bylo vyrovnané, ale naše hráčky zhořely na tragické střelbě. Ve druhém zápase pohodlně přehrály 1. ZŠ Šumperk a v posledním utkání nás čekaly pozdější vítězky, hráčky ZŠ Vodní Mohelnice. Po vyrovnaném a napínavém utkání jsme soupeřkám podlehly o jediný bod a v konečném účtování na nás zbyla 3. příčka.

Mikulášský turnaj v basketbalu dívek PDF Tisk Email
Neděle, 09 Prosinec 2018 12:22

Ve středu 5. prosince se naše dívčí basketbalové týmy zúčastnily Mikulášského turnaje v Šumvaldu. Kromě našich týmů mladších a straších dívek a domácího týmu doplnil počet účastníků na čtveřici nováček ze sousedních Troubelic.

Hned první dvě utkání rozhodla o konečném pořadí turnaje. Los rozhodl, že v zahajovacím utkání proti sobě nastoupily dva nejsilnější týmy. Domácí Šumvald a naše starší dívky. Domácím hráčkám patřil úvod, když se trojkou ujaly vedení, které se jim dařilo držet téměř celý první poločas. Postupně však převzaly iniciativu naše hráčky a ve druhé půli už jasně dominovaly a zápas dovedly do vítězného konce.

V druhém utkání nastoupily naše mladší dívky proti Troubelicím a dlouho musely dotahovat náskok soupeře. Ale i ony nakonec ve druhém poločasu převzaly otěže utkání a zvítězily.

Ve zbylých utkáních k žádnému překvapení nedošlo, týmy starších dívek Rudy a domácího Šumvaldu ve svých zápasech zvítězily a tak pořadí turnaje bylo dáno již úvodními zápasy.