Home Projekty Školní projekty

Karnevalový rej PDF Tisk Email
Napsal uživatel Luboš Bližňák
Středa, 20 Únor 2019 18:53

V úterý 19. února v 7:30 hod. jsem jako obvykle vyšel na školní chodbu, abych dohlížel na přicházející žáky.  Jako první jsem spatřil dva hodně strašidelné čerty. Hrklo ve mně. Za nimi tančila ke třídě čarodějnice. Co se děje? Vždyť jsem včera nic nepil. Že bych si něco omylem vsypal do ranní kávy?

Na chodbě začal houstnout provoz. Kolem mě defilovali námořníci, kovbojové, indiáni, fotbalista Messi se zelenými koleny, řada nádherných princezen, dost zuřivý medvěd a spousta dalších postav a bytostí. Potom jsem byl vyzván k předložení osobních dokladů drsnou policistkou, kterou vůbec nezajímalo, že se kolem ní mihla podezřelá osoba ve vězeňské uniformě.

Tak začal den karnevalových kostýmů a masek pro děti prvních až čtvrtých tříd. Žáci i jejich rodiče pojali tuto událost velmi zodpovědně a počet masek i jejich různorodost byly opravdu obdivuhodné.

Při výuce potom docházelo k řadě humorných situací, například jeden nejmenovaný učitel byl proměněn v myš, když v hodině matematiky troufale vyvolal k tabuli dost naštvanou čarodějnici.

Třetí vyučovací hodinu vypukl karneval plnou silou ve velké tělocvičně.  Děti tančily, vířily, metaly kozelce, poletovaly a vznášely se prostorem za zvuků rychlé hudby. Šťastné obličeje a smích byly znamením, že se všichni dobře baví.

Karneval masek se prostě vydařil. Učitelé se ještě hodně zapotili při určování nejlepších masek, protože ustanovit vítěze v tak veliké konkurenci nebylo jednoduché.

Druhého dne se konalo slavnostní vyhodnocení a nositelé nejlepších masek obdrželi diplom a velký potlesk.

Aktualizováno Středa, 20 Únor 2019 19:13

Ruční řemesla PDF Tisk Email
Napsal uživatel Martin Havlíček
Čtvrtek, 13 Prosinec 2018 07:41

– výroba vánočního stromku a anděla. Vánoční tradice a zvyky.

Dne 11. 12. 2018 byly pozvány aktivní důchodkyně ze Spolku ručních řemesel v Mohelnici.

Připravily si pro žáky ze čtvrté třídy a z pátých tříd výrobu andělíčků a vánočních stromečků. Při lepení a malování byli žáci seznámeni s různými starodávnými zvyky a tradicemi Vánoc. Společně pak diskutovali, jak se liší nynější tradice od těch dřívějších. Výsledkem bylo dokonalé navození vánoční atmosféry a přenesení pozitivního ducha Vánoc na všechny zúčastněné.

DÝŇOVÁNÍ PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Talianová
Čtvrtek, 01 Listopad 2018 18:51

V pátek 26. 10. 2018 se třídy 1. A, 2. A a 3. A věnovaly "DÝŇOVÁNÍ". Během celého dne si žáci procvičovali své znalosti netradiční formou, která je velice zaujala. Třídní učitelky dětem nachystaly program, který postupně plnily. Závěrem a vyvrcholením tohoto dne byly vydlabané dýně a veliká spokojenost všech dětí. I hravou formou lze prohlubovat učení.

Aktualizováno Čtvrtek, 01 Listopad 2018 20:15

Den stromů PDF Tisk Email
Napsal uživatel Eva Wolfová
Pátek, 23 Říjen 2015 09:28

Úterní vyučování na 1. i 2. stupni bylo inspirováno stromy. Učitelé i žáci se věnovali stromům celého světa. Připomněli si tím Den stromů, který každoročně připadá na 20. října. Téma stromu se objevovalo nejen v tradičním procvičování učiva v jednotlivých ročnících, ale v mnohých vyučovacích hodinách získali žáci nové informace a zkoušeli nové věci: proč se listy na podzim barví do oranžova, červena, žluta? V českém jazyce se pokusili skládat básně na témata inspirovaná stromy a přírodou. Anglický jazyk byl zaměřen na získání nové slovní zásoby s lesní tematikou. Výtvarná výchova zaměstnala děti použitím netradičních materiálů, které pocházely z našich stromů, …….

Eva Wolfová

Aktualizováno Neděle, 31 Leden 2016 21:45

Na druhé straně katedry PDF Tisk Email
Napsal uživatel Marie Baslerová
Úterý, 05 Květen 2015 11:23

V prvním květnovém týdnu od 5. 5. do 6. 5. 2015 se 8 žáků z 9.A rozhodlo vyzkoušet roli učitele. Po přípravě a konzultace s  vyučujícími na 1. st. předstoupili před třídy 3.A, 3.B a 4.A. Zvládli nejenom výuku JČ, M, PRV, ale i hodiny AJ. Frontální výuka byla doplněna křížovkami, doplňovačkami a pracovními listy. Žáci prvního stupně reagovali velice kladně a vytvořila se příjemná pracovní atmosféra. Ve VV vytvářeli přáníčka ke Dni matek. Tyto zkušenosti žákům 9.A  určitě velice pomohou při studiu na SŠ.

Aktualizováno Čtvrtek, 07 Květen 2015 08:34

<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>