Home Soutěže a olympiády

2. místo – Gronychová Anežka, 8. A
    3. místo – Kamlarová Zuzana, Kamlarová Tereza, 9. B

Ševčíková Adéla, 8. B

Celkový počet účastníků školního kola – 26 recitátorů. Všem účinkujícím děkujeme za účast a výhercům gratulujeme.

členové předsedající komise

Mgr. M. Baslerová, Mgr. B. Gvozdenović, Mgr. H. Pavelková, Mgr. A. Raková

Aktualizováno Čtvrtek, 27 Únor 2020 14:43

KRMELEC PDF Tisk Email
Čtvrtek, 20 Únor 2020 09:44

Ve středu 19. 2. 2020 jsme se se žáky školní družiny vydali do lesa. Každý nesl do krmelce zvířátkům nějakou dobrotu. Někteří cestou sbírali větvičky, šišky, listy, kůru a ostatní určovali, ke kterému stromu to patří. Po naplnění krmelce zbyl ještě čas na soutěže - v hodu šiškou, počítání kroků, v běhu , pozorování okolí. Žákům se odpoledne strávené v lese líbilo, i když trochu pršelo, a přesto se těší na další podobnou vycházku.

Robotix Přerov PDF Tisk Email
Napsal uživatel Martin Havlíček
Čtvrtek, 23 Leden 2020 21:16

Dne 22. ledna 2020 proběhl na Střední průmyslové škole v Přerově 3. ročník soutěže malých robotů. Náš robotický tým se zúčastnil ve dvou kategoriích pro základní školy. Sledovač čáry Lego a sledovač čáry s mikroprocesorem. Ranní vstávání se nám vyplatilo. Získaný čas jsme na místě využili k seznámení s dráhou a doladění programů. Trať byla technicky náročná, plná křižovatek. V druhém kole ještě obohacená překážkou. S problémy na trati si jako první poradili Matouš Bartůšek a Jan Zajíc – oba 9. A. Vyřešili objíždění překážky a optimalizaci parametrů pro jízdu robota pravoúhlou zatáčkou. Tým tvořený Tomášem Novotným (7. B) a Janem Kotrašem (7.A ) se zprvu potýkal s chybami v programu. Nakonec je ještě robot pozlobil chybnou detekcí překážky. Kostka čidla časomíry se mu jevila rozhodně zajímavější, tak sjel z dráhy hned na startu. Nakonec se jim podařilo projet obě soutěžní kola. Náš nejmladší robotický tým Matěj Doležal (6. A) a Matěj Hönig (6. B) musel naopak improvizovat přímo na místě. Chybělo jim čidlo pro detekci překážky. Pomohlo jim až, zapůjčeném tlačítko od „konkurence“ z Uničova - děkujeme. S jednoduchým programem jim robot odpajdal celou dráhu. Nejvíce se s robotem sestaveným ze stavebnice Merkur potrápil Štěpán Šimek. Robot přes programátorské snahy jezdil stále hůř. Nakonec se díky pomoci našeho zkušeného závodníka Jana Zajíce podařilo problém odhalit, vyměnit zesláblé baterie a v posledních minutách soutěže zamíchat výsledkovou listinu v náš prospěch.

Kategorie Stopař Lego ZŠ (účast 20 robotů):

5. místo - Tomáš Novotný (7. B) a Jan Kotraš (7.A )

8. místo - Matěj Doležal (6. A) a Matěj Hönig (6. B).

Kategorie Stopař µP ZŠ (účast 4 robotů):

1. místo - Matouš Bartůšek a Jan Zajíc – oba 9. A

2. místo – Štěpán Šimek (6. C).

Aktualizováno Pondělí, 03 Únor 2020 19:33

Robotický den s průmyslovkou PDF Tisk Email
Napsal uživatel Martin Havlíček
Úterý, 18 Únor 2020 21:23

Dne 18. 2. 2020 se naši žáci zúčastnili regionální soutěže v programování Lego robotů pořádané VOŠ a SPŠ Šumperk . Jakmile byla soutěž zahájena, pustili se žáci do stavby robota. Po dokončení jej museli naprogramovat tak, aby v co nejrychleji projel  dvě vytyčené dráhy v co nejkratším čase. I ti kteří v této soutěži nebyli tak zběhlí, našli pomoc u žáků SPŠ Šumperk organizující soutěž. Konec byl velmi napínavý a nikdo netušil, kdo vyhraje. Nakonec se v soutěžním poli 20 škol umístil náš tým tvořený Milanem Šípem a Miroslavem Šimkem na pěkném šestém místě. Gratulujeme.

Aktualizováno Úterý, 18 Únor 2020 21:35

Literární soutěž PDF Tisk Email
Pátek, 20 Prosinec 2019 07:33

Literární soutěž probíhala od 1.října do 15. prosince. V tomto období žáci postupně posílali své literární výtvory Mgr. Marii Baslerové.  Zúčastnili se žáci 1. a 2. stupně. Celkem 60 příspěvků, převládala próza nad poezií. Komise měla velice těžké rozhodování a vyhodnocování příspěvků. Úroveň zaslaných prací byla vysoká. Porotu zaujaly povídky, ale i básně.

Vyhodnocení:

Třída: 2.-3.

1. Julie Vodičková

2. Anna Marie Kubíčková

3. Roman Fritsch, Tomáš Fritsch

Třída: 4.-5.

1. Tereza Kiffelová

2. Viktorie Káčerková, Karolína Bednaříková

3. Veronika Kubíčková

Třída: 6.-7.

1. Talianová Barbora

2. Eliška Wolfová

3. Eliška Václavková

Třída: 8.-9.

1. Tereza Drongová, Tereza Petrželová

2. Anežka Gronychová

3. Michaela Mazáková, Klára Krumpová, Eliška Matýsová

Všem zúčastněným děkujeme a vítězům gratulujeme!

Tereza Petrželová, Tereza Drongová 9. B

<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>