Home Soutěže a olympiády

Recitační soutěž - I. stupeň ZŠ PDF Tisk Email
Napsal uživatel J. Nikl, Š. Daniel, B. Talianová, M. Šimková - 5. B
Čtvrtek, 14 Únor 2019 13:42

Autoři článku: Jakub Nikl, Štěpán Daniel, Martinka Šimková, Barbora Talianová (5. B)

Před týdnem proběhlo školní kolo recitační soutěže pro druhý stupeň. Dne 13. 2. se v návaznosti uskutečnila stejná soutěž pro stupeň první. Zúčastnily se děti z prvních až pátých tříd. Děti měly bohatý výběr básniček a všechny byly moc pěkné. Zazněla poezie například od Jiřího Žáčka, Ljuby Štíplové, Karla Jaromíra Erbena a dalších. Někteří žáci se trošku styděli, byla znát jejich nervozita, protože recitovali poprvé. Děti vystupovaly před porotou složenou z učitelů prvního stupně a výchovné poradkyně. Pokud žák občas něco spletl, porota mu napověděla. Vystoupilo celkem 30 žáků a každý z nich byl po recitaci odměněn potleskem. Nejvíce byly zastoupeny děti z nižších tříd, nejméně jich bylo ze tříd pátých. Soutěžilo se ve dvou kategoriích (1. - 3. třída a 4. - 5. třída). Dva vítězové z každé skupiny postoupili do okrskového kola, které bude v Šumperku.

Třída 5. B vyslala do recitačního souboje největší kalibr, Báru Talianovou. Po její recitaci vypadly porotcům oči z důlků.

Děkujeme za příjemně strávené odpoledne. A vítězům přejeme hodně štěstí v okrskovém kole!

Celkové pořadí:

I. kategorie (1. - 3. třída):

1) Karolína Bednaříková (3. A), Martin Cendelín (2. A) - postupují do okrskového kola;

2) Sofie Krobotová (2. A), Viktorie Vávrová (3. A);

3) Veronika Pátková (3. A), Madison Vosiková (3. A).

II. kategorie (4. - 5. třída):

1) Barbora Talianová (5. B), Klára Verešová (5. A) - postupují do okrskového kola;

2) Tamara Danielová (4. A), Viktorie Káčerková (4. A);

3) Laura Markovičová (4. A), Václav Pleyer (5. A).

Všichni ostatní se umístili na krásném 4. místě. Děkujeme za účast.

Aktualizováno Neděle, 17 Únor 2019 19:02

Literární almanach PDF Tisk Email
Napsal uživatel Luboš Bližňák
Pondělí, 11 Únor 2019 19:43

Dovolujeme si vám představit nový počin naší školy - literární almanach. Učitelé češtiny se rozhodli shromažďovat povedené literární prvotiny našich žáků a ukázat je veřejnosti. V každém školním roce by tak měl vzniknout originální sborník, který bude ukazovat jazykovou, literární a uměleckou úroveň dětí, které navštěvují základní školu v Rudě nad Moravou.

Almanach ZŠ Ruda 2018/2019 naleznete na našich stránkách, v levém menu, pod odkazem „Školní časopis“. Pak už jen zbývá kliknout na „Almanach“, který je ve formátu PDF. Sborník bude pravidelně aktualizován a příspěvky v něm budou přibývat.

Přejeme vám příjemné počtení. A nezapomeňte také mrknout i na náš školní časopis. :-)

Aktualizováno Neděle, 17 Únor 2019 19:04

Robotix 2019 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Martin Havlíček
Úterý, 29 Leden 2019 20:07

V úterý 22. 1. 2019 se zúčastnili žáci naší školy 2. ročníku robotické soutěže pořádané SPŠ Přerov. Soutěžilo se ve třech disciplínách a tří soutěžních kategoriích. Naši žáci soutěžili v kategorii Lego sledovač čáry pro základní školy a v mikroprocesor sledovač čáry pro základní školy. Původně měli kluci s mikroprocesorem soutěžit v kategorii pro základní školy, ale soutěžili by jen dva roboti, takže se rozhodli připojit ke kategorii středních škol. Ačkoliv proti nim stáli mnohem starší a zkušenější protivníci, Matouš Bartůšek skončil na druhém místě a Jan Zajíc na třetím. Velmi dobře se umístila i Jůlie Novákové a Veroniky Havlíčkové, které se umístily na třetím místě v kategorii lego sledovač čáry. Dále se v této kategorii zúčastnil i Martin Schmid a Petr Šaj, ti skončili na šestém místě. Na osmém místě se umístil Pavel Směšný a Tomáš Novotný s úplně stejnými časy.

Veronika Havlíčková

Fotoalbum

Aktualizováno Úterý, 29 Leden 2019 20:49

Recitační soutěž PDF Tisk Email
Napsal uživatel Marie Baslerová
Pátek, 08 Únor 2019 09:35

Na naší škole se jako každý rok pořádala recitační soutěž. Tentokrát zpříjemnila čtvrteční odpoledne 7. 2. 2019. Žáci si připravili neuvěřitelně rozmanitý výběr básní, ať už od známých či neznámých autorů, ale objevila se zde i vlastní tvorba. Celé odpoledne probíhalo v dobré náladě a příjemném duchu.
Při některých básních se porotě zatajil dech,  a nebo se jim naopak zjevil úsměv na tváři.

Všichni zúčastnění si zaslouží velikou poklonu a dva nejlepší z každé kategorie, budou obhajovat naši školu na okrskovém kole, které se koná 20 .3. 2019 v Šumperku.

Markéta Roudenská 9.A

Recitační soutěž – výsledková listina – 7. 2. 2019

Kategorie I.

1. Tříska Alexandr, 6. A

Kašparová Klára, Gronychová Simona, 6. A

2. Nováková Michaela, 6. A

3. Maxová Johana, 6. B

Vénos Vojtěch, 7. A

Kategorie II.

1. Kamlarová Zuzana, Kamlarová Tereza, 8. B

Makáňová Eliška, 9. A

2. Diviš Ondřej, 9. A

Havlíčková Veronika, 9. A

3. Březinová Michaela, 8. B

Ostatní soutěžící se umístili na 4. místě.

Děkujeme a gratulujeme všem zúčastněným.

Okresní kolo Olympiády v českém jazyce PDF Tisk Email
Napsal uživatel Marie Baslerová
Úterý, 29 Leden 2019 13:27

V pondělí 28. 1. 2019 se uskutečnilo okresní kolo Olympiády v českém jazyce kat. 1. Celkem se zúčastnilo 52 soutěžících. Tereza Elnerová se umístila na krásném 10.místě a na 11. – 15.  místě se umístila Martina Banková. Obě žákyně navštěvují 9.B. Blahopřejeme k dosaženým výsledkům.

<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL