2014B

Třídní učitelka Mgr. Milan Mazák.

Divadlo Šumperk - 5.B PDF Tisk Email
Napsal uživatel Milan Mazák
Pondělí, 26 Listopad 2018 07:58

Ve čtvrtek 22. 11. 2018 se žáci 5.B zúčastnili divadelního představení - O Honzovi a zakleté princezně. Do Šumperka jsme se přesunuli vlakem a před divadlem jsme navštívili Muzeum v Šumperku, kde jsme si prohlédli výstavu fotografií na téma příroda Jeseníků. Divadelní představení se žákům líbilo, což dávali najevo potleskem během pohádky.

Aktualizováno Pondělí, 26 Listopad 2018 08:03

Vycházka 5.B - okolí Rudy PDF Tisk Email
Napsal uživatel Milan Mazák
Neděle, 25 Listopad 2018 20:49

V pátek 5. 10. 2018 se žáci 5.B v rámci projektu „Den stromů“ zúčastnili celodenní vycházky. Vycházka byla spojena s návštěvou rozhledny Háj, kde měli žáci za úkol poznat okolí Rudy nad Moravou z rozhledny. Potom se žáci cestou ke kostelíčku zapojili v rámci projektu do sbírání lesních plodů a částí stromů. Každá skupina měla 5 metodických listů se zobrazením stromů, ke kterým měli nasbírat jejich části. U kostelíčka nad Hrabenovem jsme potom opekli párky a přesunuli se na hřiště v Hrabenově a posléze zpět do školy v Rudě nad Moravou. Celý výlet provázelo krásné podzimní počasí. V hodině praktických činností žáci popsali a doplnili pracovní listy stromů.

Aktualizováno Pondělí, 26 Listopad 2018 09:42

Ukázka slohové práce - třída V. B PDF Tisk Email
Napsal uživatel Luboš Bližňák
Sobota, 20 Říjen 2018 16:35

Kočičí poklad

autor: V. K.

Žila jednou jedna kočka. Bydlela v pelíšku pod oknem. Večer za ní chodil kocour. Měli se rádi. Když u ní kocour byl, tak jako každý večer, uviděli, jak venku padá hvězda. Věděli, že když padá hvězda, tak si mohou něco přát a jejich přání se splní.

Oba si přáli mít spolu děti a tak chtěli právě toto. Jak přání vyslovili, kočce se rozzářilo břicho. „Juchů! Budeme mít děti!“ radovali se.

O týden později přišel kocour za kočkou a uviděl tři kocourky a dvě kočičky. A všechna koťata měla na čele hvězdu!

„Ty jsou naše?“ ptal se kocour. Kočka odpověděla: „Ano. Narodila se dnes odpoledne. A pořád se jenom perou.“  Kocour chtěl koťata uklidnit a řekl: „Buďte hodní!“  Bez úspěchu. Koťata řádila dál.

„Našel jsem mapu k pokladu!“ zkusil to kocour. To na ně zabralo. „Mňau, mňau!“ a koťata se shlukla kolem otce. „Pojďte za mnou,“ zval je kocour. Potom je vodil kolem domu, až konečně došli zpátky k oknu, kde měli pelíšek.

„Kde je poklad?“ rozhlížela se unavená koťata. „Největší poklad jste přece vy!“ zasmál se kocour.