Home Projekty

Exkurze do elektráren Dalešice a Dukovany PDF Tisk Email
Úterý, 03 Duben 2018 00:00

Dne 27. března 2018 se žáci devátých tříd zúčastnili v rámci projektu odborné exkurze do druhé největší přečerpávací elektrárny Dalešice, která je v blízkosti jaderné elektrárny Dukovany. Strojovna elektrárny se nachází u paty 100 metrů vysoké sypané hráze. Při dvouhodinové exkurzi žáci viděli  patro generátoru o průměru 9 metrů, patro frencisovy turbíny a přivaděče.

Další zastávkou bylo nově upravené předváděcí návštěvnické centrum jaderné elektrárny Dukovany. Po krátkém filmu jsme měli možnost uvidět jednotlivé stupně elektrárny v modelech, sledovat cestu palivových tyčí od usazení do aktivní zóny reaktoru, až po jejich uskladnění, Wilsonovu mlžnou komoru se stopami částic alfa a beta, nebo rotoped který šlapáním rozhýbával různé elektrospotřebiče. Po dvou hodinách nás přinutila k odchodu jiná školní exkurze.

Zpáteční cesta byla díky našemu panu řidiči plynulá i kolem Brna. Občerstveni zastávkou v motorestu Na Zavadilce, jsem v podvečer dorazili domů.

Aktualizováno Čtvrtek, 19 Duben 2018 06:27

Finanční podpora vzdělávání PDF Tisk Email
Napsal uživatel Zdeněk Klimeš
Čtvrtek, 22 Únor 2018 20:21

Škola v Rudě nad Moravou se účastní projektu Gramotnosti inovativně. Projekt podporuje téměř všechny oblasti života školy. Projekt by měl pokračovat až do roku 2020. V roce 2017 přinesl do rozpočtu školy celkem 1000000,-Kč.

Z toho vybavení elektronikou a pomůckami pro prioritní technické vzdělávání bylo ve výši 50000,- Kč. Projekt umožnil výrazně podpořit i realizaci exkurzí a absolvování programů v moderních vědeckotechnických centrech částkou ve výši 800000,-Kč. Divadla a kulturní vzdělávací pořady byly realizovány ve výši 85000,-Kč.

Projekt podporuje i vzdělávání učitelů, tvorbu metodických materiálů a také doplňuje mzdové prostředky do rozpočtu školy.

Zdeněk Klimeš, ředitel školy

PDF Dokument (200 kB)

Aktualizováno Čtvrtek, 22 Únor 2018 21:05

Exkurze Střední Škola Dobruška - Podorlické vzdělávací centrum PDF Tisk Email
Pondělí, 11 Prosinec 2017 10:36

Dne 1. prosince 2017 žáci: Martin Karger, Jana Divišová, David Víšek, Marie Matýsová a Jůlie Nováková jeli prezentovat a představit naši školu na Střední průmyslovou školu v Dobrušce, se kterou je naše škola ve vzdělávacím projektu.

Po příjezdu nás vřele uvítali, pohostili a následoval rozhovor o akcích a činností všech zúčastněných škol. Poté nás studentka provedla všemi objekty školy, například odbornými dílnami.

Hlavní naší činností bylo představení našeho Lego robota, kterého sestavil náš jediný dívčí tým, ukázalo se, že se mohli rovnat tamějším robotům.

Dokonce jsme měli možnost se pořádně najíst jídlem, které pro nás připravili sami studenti. Na výběr jsme měli ze čtyř jídel: palačinky, gyros, bramboráky a špekáčky. Naši kluci ochutnali vše a moc jim chutnalo.

Na závěr jsme na kameru mluvili o všech dojmech a nabídli nám zákusek. Pak jsme už jeli přejedení domů.

Aktualizováno Pondělí, 11 Prosinec 2017 11:24

Geographic lecture about Canada and Alaska PDF Tisk Email
Středa, 20 Prosinec 2017 12:03

On 20th December Mr Karel Kocůrek visited us. He showed us the life in Canada and Alaska. He talked about nature, animals, traditions, culture, transport, political situation and much more information. He explained why is good to try new things and speak English. It was very interesting and informative.

Aktualizováno Středa, 10 Leden 2018 16:19

Exkurze Škoda Mladá Boleslav a letecké muzeum PDF Tisk Email
Napsal uživatel
Pátek, 08 Prosinec 2017 12:42

Dne 28. listopadu 2017 se konala pro žáky devátých tříd exkurze do Mladé Boleslavi.

Vyrazili jsme v ranních hodinách od zámku v Rudě nad Moravou a exkurze mohla začít. Cesta rychle ubíhala a za tři hodiny jsme byli na místě.

Jako první jsme navštívili firemní muzeum značky Škoda, kde jsme měli možnost vidět různá vozidla různého stáří a provedení. Měli jsme velké štěstí, jelikož zde byla i hvězda českého motorsportu, Jan Kopecký.

Po individuální prohlídce následovala komentovaná prohlídka a po ní samotná prohlídka výroby. Zde jsme měli možnost vidět výrobu jednotlivých dílů a součástek a jejich následnou montáž do karoserie automobilu.

Poslední zastávkou bylo letecké muzeum Metodějě Vlacha, k vidění byly repliky historických letadel, ale také originály. Dokonce si žáci mohli vyzkoušet letecký simulátor. Po ukončení prohlídky jsme se posilnili na cestu domů v letecké kantýně.

Aktualizováno Pondělí, 11 Prosinec 2017 09:58

<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>