Home Projekty
Projekty


Návštěva Comenius PDF Tisk Email
Neděle, 28 Březen 2010 08:06

Již druhým rokem je škola v Rudě nad Moravou zapojena do projektu Comenius. Dalšími zúčastněnými jsou školy z Turecka, Řecka, Itálie, Polska a Finska. Díky tomuto projektu mají žáci možnost komunikovat s dětmi ze zahraničí prostřednictvím anglického jazyka. K hlavním cílům patří ukázat dětem praktické využití angličtiny. Mohou si tak v praxi vyzkoušet, zda se domluví se zahraničními vrstevníky a poznat, v jakém prostředí vyrůstají děti v různých částech Evropy.


V rámci projektu učitelé navštěvují jednotlivé školy, aby se tak seznámili s fungováním školství v jiných evropských zemích a načerpali cenné zkušenosti a podněty, které mohou dále využít při práci s žáky ve své škole.

Čtvrtý říjnový týden tak měla škola v Rudě nad Moravou příležitost pohostit dlouho očekávanou návštěvu ze zahraničí. V pondělí 19. 10. ještě vrcholily přípravy ze strany učitelů i žáků a v úterý vše vypuklo. Učitelé z Itálie, Řecka, Turecka, Finska a Polska nejprve zamířili na Obecní úřad v Rudě nad Moravou, kde byli slavnostně přivítáni starostou Janem Tanertem.

Žáci při konverzaci s učitelkami z ItálieHlavním programem úterního dopoledne však byla návštěva školy. Hosté postupně navštívili všechny třídy prvního i druhého stupně. Žáci si tak mohli na vlastní kůži vyzkoušet komunikovat s lidmi v anglickém jazyce. Vybaveni základními i obtížnějšími konverzačními otázkami se ptali na vše, co je zajímalo. Některé třídy měly pro zahraniční delegaci připraveny bohaté programy - divadlo, anglické písničky, české lidové písničky, říkanky a scénky. Někteří žáci využili příležitosti korespondence s dětmi z Řecka. Obdrželi dopisy, na které začali ihned odepisovat.

Všichni hosté se zájmem sledovali dění ve třídách a průběh vyučování, byli zapojeni do skupinových prací žáků a měli možnost prohlédnout si celou řadu českých učebnic a pomůcek.

Ve středu program pokračoval návštěvou školy v Olšanech. Podobně jako v Rudě i zde se mohli hosté aktivně zapojit do výuky, prohlédnout si učební pomůcky a materiály a zejména zodpovědět zvídavé otázky olšanských školáků.

Ve čtvrtek 22. 10. pak dělala hostům společnost skupinka vybraných žáků ze sedmých a osmých tříd. Všichni se společně vydali na prohlídku elektrárny Dlouhé stráně a ruční papírny ve Velkých Losinách. Ostych ze strany dětí již zcela opadl a žáci s učiteli debatovali o nejrůznějších tématech, zpívali národní písničky a zajímali se o život svých vrstevníků v cizině.

Celý týden se nesl v duchu příjemné atmosféry, zahraniční hosté odjížděli obohaceni o nové zážitky a zkušenosti. Spokojení byli také žáci, kteří si ověřili, že jsou schopni pomocí angličtiny komunikovat s lidmi z cizích zemí. Celý projekt tímto však nekončí, na žáky čeká ještě několik témat, která budou zpracovávat až do konce školního roku.

Mgr. Lenka Hulíková

Aktualizováno Neděle, 28 Březen 2010 20:48
 
Jsem pohádková bytost ? PDF Tisk Email
Sobota, 20 Březen 2010 12:47

Třeťáci se v únoru začetli do pohádek. Především do těch od Boženy Němcové a Karla Jaromíra Erbena. Hledali v nich nejen nadpřirozené bytosti, ale také ponaučení. Pohádky také výtvarně zpracovali, zazpívali si několik pohádkových písniček a vymysleli pohádkové slovní úlohy. Únor je dobou maškarních plesů, a proto si dokonce vyrobili škrabošku pro neexistující bytost. Tu se potom snažili popsat. Výsledkem celého pohádkového činění byla pohádková prezentace pro ostatní třídy.

Aktualizováno Středa, 24 Březen 2010 22:30
 
Návštěva knihovny PDF Tisk Email
Sobota, 20 Březen 2010 12:29

V březnu jsme se vydali na návštěvu do místní knihovny. Některé děti byly v knihovně poprvé, ty se zde dozvěděly základní informace o jejím provozu. Starší žáky si paní knihovnice zase vyzkoušely z toho, co si pamatují z předešlých návštěv. Pro třeťáky navíc připravily několik informací  o spisovateli Ondřeji Sekorovi, neboť žáci 3.A budou společně číst Knížku Ferdy Mravence. Prvňáčci využili návštěvu knihovny k zahájení třídního projektu Já a Večerníček a prohlíželi si především pohádkové knížky. Jsme rádi, že po naší společné návštěvě přibylo do knihovny několik nových čtenářů. Doufáme, že se stanou pravidelnými čtenáři.

Aktualizováno Úterý, 01 Listopad 2011 09:23
 
<< Začátek < Předchozí 11 12 13 14 15 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL