Home Projekty
Projekty


Exkurze - přečerpávací elektrárna Dalešice a Technické muzeum Brno PDF Tisk Email
Napsal uživatel Martin Havlíček   
Úterý, 06 Květen 2014 20:50

Dne 30. dubna 2014 se žáci osmých a devátých tříd zúčastnili odborné exkurze do přečerpávací elektrárny Dalešice. Objekt elektrárny je umístěn pod nejvyšší sypanou hrází v České republice (100 m) a druhou nejvyšší v Evropě.  Prohlídka začala v předváděcím centru krátkým filmem o samotné elektrárně. Poté jsme si nasadili ochranné přilby a vedeni průvodcem začali prozkoumávat podzemní prostory strojovny. Přes patro generátorů a turbín jsme sestoupili do hloubky 25 m a prošli se kousek podél potrubí přivaděče o průměru 6,25 m. Po návratu do  předváděcího centra nás ještě čekala krátká přednáška o jaderné elektrárně Dukovany. V autobuse do Brna si většina unavených přemírou informací malinko zdřímla. Tak jsme mohli plni energie pokračovat v různých experimentech v experimentální dílně Technického muzea v Brně. Vymezený čas  velmi rychle uběhl, ještě krátká prohlídka exponátů a honem do autobusu a hurá domů na "Čarodějnice".

Aktualizováno Pondělí, 12 Květen 2014 11:33
 
Barevný týden PDF Tisk Email
Napsal uživatel Marie Dkokoupilová   
Pondělí, 28 Duben 2014 11:20

Projekt „Barevný týden“ je za námi

 

V předvelikonočním čase se žáci první, druhých a třetích tříd naší školy zapojili do jarně laděného projektu „Barevný týden“. Inspirací projektu byly v přírodě všudypřítomné barvy právě probíhajícího ročního období. Každému dni projektu příslušela jedna z hlavních barev jara. Barvu dne mohl nezaujatý pozorovatel na první pohled poznat podle barvy převažující na oblečení dětí i jejich učitelů nebo třeba podle barvy křídy, kterou bylo ten den na tabuli napsáno datum. A tak jsme mohli v pondělí 14. dubna sledovat hemžení v červené barvě rozkvétajících květin, v úterý 15. dubna byla k vidění hlavně modrá barva jarního nebe, ve středu 16. dubna pak barva nejjarnější, tedy zelená barva rozvíjející se jarní přírody.

Hlavním cílem projetu bylo zopakovat a dále rozvíjet znalosti  dětí o jarním ročním období, o jarní přírodě, vzbudit v dětech zájem o společné dění ve třídě a při práci s barvami rozvíjet jejich vnímání barev.

-vk-

 

 
Školní primární preventivní program PDF Tisk Email
Napsal uživatel Marie Baslerová   
Úterý, 23 Duben 2013 06:46

V rámci ŠPPP se v úterý 16. 4. 2013 uskutečnily přednášky pro 7. ročníky. Paní Keprtová z Poradny zdraví se zaměřila na kyberšikanu. Tento pojem objasnila prostřednictvím souboru interaktivních aktivit. Nad konkrétními příklady žáci rozpoznávali, co je a není šikana. Pojem kyberšikana představuje úmyslné urážky, vyhrožování, zesměšňování nebo obtěžování druhých prostřednictvím moderních komunikačních prostředků většinou v delším časovém období. Pachatel často jedná anonymně, takže oběť netuší, od koho útoky pochází. Žáci získali informace, jak se mohou bránit.

 
Týden dopravní výchovy PDF Tisk Email
Napsal uživatel Milan Mazák   
Pátek, 10 Květen 2013 08:39

Ve dnech od 22. 4. 2013 do 29. 4. 2013 proběhl na naší škole pro žáky pátých až devátých ročníků projekt „Týden dopravní výchovy“. V jednotlivých předmětech si žáci osvojovali a opakovali vědomosti a informace týkající se různých oblastí dopravní výchovy. Procvičovaly se dopravní předpisy, křižovatky, dopravní značky, první pomoc při úrazech, vybavení a oprava kola.

Týden vyvrcholil v pondělí 29. 4. 2013 jízdou zručnosti na asfaltovém hřišti za školou. Zde měli žáci za úkol projet připravenou trať s různými překážkami v co nejlepším čase  a pokud možno bez trestných bodů. Jízda zručnosti se vyhodnotila společně s testem, který psali všichni žáci.

Celkem se jízdy zručnosti zúčastnilo 64 závodníků. Z každé kategorie postoupili 4 žáci do okrskového kola, kde budou v pondělí 6. 5. 2013 reprezentovat naši školu. Z kategorie I. (5. a 6. třída) postoupili : Ondráček Vít (6.A), Račák Denis (6.B), Galisová Veronika (5.A) a Divišová Lucie (6.A). Z kategorie II. (7. až 9. třída) postoupili : Brostík Luděk (9.B), Hrubá Veronika (9.B), Šťastný Petr (8.A) a Kamlarová Veronika (7.B).

Další fotografie

Aktualizováno Pátek, 10 Květen 2013 09:37
 
Zeměpisná přednáška o Ázerbájdžánu PDF Tisk Email
Napsal uživatel Marie Baslerová   
Středa, 05 Září 2012 18:42

Ve středu 5.9.2012 se uskutečnila zeměpisná přednáška pro žáky 7. a 8. ročníků o Ázerbájdžánu. Přednášejícím byl Mgr. Eldar Valiyev, předseda Česko-Ázerbájdžánského spolku, který se spolu se svými kolegy vydal na cestu Olomouckým krajem, aby seznámil tamní obyvatele s jeho vlastí.  Tuto cestu podpořil hejtman Olomouckého kraje Ing. Martin Tesařík, který v dubnu letošního roku podepsal deklaraci o partnerství mezi Olomouckým krajem a ázerbájdžánským krajem Gandža, a velvyslanec Ázerbájdžánské republiky v ČR Tahir Taghizadeh, který poskytl materiály.

Valiyev podal žakům stručný přehled o dějinách Ázerbájdžánu počínaje dobou kamennou až po současnost. Během přednášky ázerbájdžánský host zdůraznil, že stejně jako Česko i Ázerbájdžán vyhlásil v roce 1918 první republiku - Ázerbájdžánskou demokratickou republiku, avšak o dva roky později území obsadila sovětská armáda a v roce 1921 byla tato zakavkazská republika začleněna do tehdejšího Sovětského svazu. Novodobé dějiny samostatné Ázerbájdžánské republiky se pak datují od roku 1990. 
Velký zájem mezi žáky vzbudila zpráva o tom, že zakladatel Nobelovy ceny Alfred Nobel  zbohatl v Ázerbájdžánu, a právě jeho podíl na ropné společnosti bratrů Nobelů posloužil jako základ světoznámé Nobelovy ceny. Přednášku ukončil Valiyev zdůrazněním, že Česká republika pro Ázerbájdžán představuje významného obchodního partnera a ázerbájdžánská ropa kryje 20 procent české palivové spotřeby.

Poté v hale tělocvičny proběhla prezentace ázerbájdžánského granátového džusu Jale a žákům byly rozdány propagační materiály, o které byl veliký zájem. Přednáška zaujala nejen žáky, ale i vyučující.

 

 

Aktualizováno Čtvrtek, 10 Leden 2013 20:28
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL