Home Projekty
Projekty


Venus Transit 2012 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Martin Havlíček   
Úterý, 05 Červen 2012 08:38

VE STŘEDU 6. ČERVNA RÁNO NASTANE VZÁCNÝ PŘECHOD VENUŠE PŘES SLUNCE


Na časné ranní obloze ve středu 6. června 2012 budou Češi moci spatřit přibližně poslední dvě hodiny vzácného astronomického úkazu – přechodu Venuše přes Slunce. Za použití bezpečných filtrů se při pohledu na Slunce bude na jeho pravém horním okraji promítat pomalu se sunoucí temný kotouček planety Venuše. Dalšího přechodu Venuše přes Slunce se pravděpodobně nikdo v současnu žijící již nedočká – nastane až v prosinci roku 2117.

V naší oblasti Slunce vychází díky členitému horizontu kolem páté hodiny ranní. Ke kontaktu stínu Venuše s okrajem slunečního kotouče dojde v 6:37 hod. a úkaz skončí v 6:55.

Pokud nám postupující oblačnost středečního dne Slunce úplně nezahalí, budeme úkaz pozorovat ve středu, 6. června, od 6:15 hod na parkovišti u školy.

Další informace na Expresních astronomických informacích.

Aktualizováno Úterý, 05 Červen 2012 08:51
 
Easter PDF Tisk Email
Napsal uživatel Draha Hošková   
Čtvrtek, 05 Duben 2012 15:38

Na úterý 3. 4. žáci 9.A připravili pro své mladší kamarády zábavný předvelikonoční program. Jejich pozvání přijali čtvrťáci a páťáci a rozhodně nelitovali. Při hrách a soutěžích se velikonoční anglická slovíčka učila sama. Na závěr si nová slovíčka děti doplnily do anglické velikonoční pohádky, někteří dokonce pomohli zajíčkovi najít jeho ztracený košíček. Deváťáci, děkujeme a těšíme se na další skvělé akce! Více fotografií na https://picasaweb.google.com/113182820900777095205/Easter

Aktualizováno Sobota, 21 Duben 2012 16:28
 
Deváťácí páťákům - O vodě PDF Tisk Email
Čtvrtek, 05 Duben 2012 08:46

Žáci 9.B připravili pro žáky pátých ročníků projektovou vyučovací hodinu na téma minerální vody a jejich vliv na zdraví člověka. Páťáci pracovali v několika skupinách pod vedením jejich starších spolužáků a plnili různé „vodní úkoly“. Tyto hodiny navázaly na projektový týden o vodě, který proběhl v měsíci březnu. Deváťáci si vyzkoušeli postavení vyučujícího mezi žáky a museli zvládnout různé situace ve třídách. Spolupráce mezi žáky proběhla úspěšně a materiály, které si páťáci připravili využijí v následujících hodinách přírodovědy.                                                                                                        Eva Wolfová


Aktualizováno Čtvrtek, 05 Duben 2012 08:51
 
Jaro ožívá PDF Tisk Email
Čtvrtek, 05 Duben 2012 09:27

Čtvrťáci a páťáci se letos opět zapojili do mezinárodního projektu Jaro ožívá. Smyslem této celoevropské vzdělávací kampaně je sledování příletu pěti druhů stěhovavých ptáků na naše území. Jedná se o čápa bílého, vlaštovku, kukačku, rorýse a vlhu pestrou. Každý pozorovatel zaznačí na internetové stránky tohoto projektu pouze jedno svoje první pozorování od každého druhu. Děti si každoročně ve škole připomenou hlavní znaky pozorovaných druhů a hlavně podobné druhy, se kterými by si mohli ptáky splést. Chcete-li se také tohoto zajímavého projektu zúčastnit, informace najdete na stránkách www.springalive.net .

 

Aktualizováno Čtvrtek, 05 Duben 2012 09:35
 
Fyzikální exkurze - Dukovany a Dalešice PDF Tisk Email
Napsal uživatel Martin Havlíček   
Pondělí, 27 Únor 2012 22:27

Dne 20 února 2012 se 43 žáků z devátých a osmých tříd zúčastnili odborné exkurze do druhé největší přečerpávací elektrárny Dalešice, která je v blízkosti jaderné elektrárny Dukovany. Strojovna elektrárny se nachází u paty 100 metrů vysoké sypané hráze. Během exkurze žáci viděli patro generátoru o růměru 9 metrů, patro frencisovy turbíny a přivaděče.

Další zastávkou bylo předváděcí návštěvnické centrum jaderné elektrárny Dukovany. Po krátkém filmu jsme měli možnost uvidět jednotlivé stupně elektrárny v modelech, sledovat cestu palivových tyčí od usazení do aktivní zóny reaktoru, až po jejich uskladnění.

Venku už na nás čekala jen prohlídka fotovoltaické elektrárny a cesta domů, přes motorest Rohlenka.

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL