Home Projekty
Projekty


Easter PDF Tisk Email
Napsal uživatel Draha Hošková   
Čtvrtek, 05 Duben 2012 15:38

Na úterý 3. 4. žáci 9.A připravili pro své mladší kamarády zábavný předvelikonoční program. Jejich pozvání přijali čtvrťáci a páťáci a rozhodně nelitovali. Při hrách a soutěžích se velikonoční anglická slovíčka učila sama. Na závěr si nová slovíčka děti doplnily do anglické velikonoční pohádky, někteří dokonce pomohli zajíčkovi najít jeho ztracený košíček. Deváťáci, děkujeme a těšíme se na další skvělé akce! Více fotografií na https://picasaweb.google.com/113182820900777095205/Easter

Aktualizováno Sobota, 21 Duben 2012 16:28
 
Jaro ožívá PDF Tisk Email
Čtvrtek, 05 Duben 2012 09:27

Čtvrťáci a páťáci se letos opět zapojili do mezinárodního projektu Jaro ožívá. Smyslem této celoevropské vzdělávací kampaně je sledování příletu pěti druhů stěhovavých ptáků na naše území. Jedná se o čápa bílého, vlaštovku, kukačku, rorýse a vlhu pestrou. Každý pozorovatel zaznačí na internetové stránky tohoto projektu pouze jedno svoje první pozorování od každého druhu. Děti si každoročně ve škole připomenou hlavní znaky pozorovaných druhů a hlavně podobné druhy, se kterými by si mohli ptáky splést. Chcete-li se také tohoto zajímavého projektu zúčastnit, informace najdete na stránkách www.springalive.net .

 

Aktualizováno Čtvrtek, 05 Duben 2012 09:35
 
Fyzikální exkurze - Dukovany a Dalešice PDF Tisk Email
Napsal uživatel Martin Havlíček   
Pondělí, 27 Únor 2012 22:27

Dne 20 února 2012 se 43 žáků z devátých a osmých tříd zúčastnili odborné exkurze do druhé největší přečerpávací elektrárny Dalešice, která je v blízkosti jaderné elektrárny Dukovany. Strojovna elektrárny se nachází u paty 100 metrů vysoké sypané hráze. Během exkurze žáci viděli patro generátoru o růměru 9 metrů, patro frencisovy turbíny a přivaděče.

Další zastávkou bylo předváděcí návštěvnické centrum jaderné elektrárny Dukovany. Po krátkém filmu jsme měli možnost uvidět jednotlivé stupně elektrárny v modelech, sledovat cestu palivových tyčí od usazení do aktivní zóny reaktoru, až po jejich uskladnění.

Venku už na nás čekala jen prohlídka fotovoltaické elektrárny a cesta domů, přes motorest Rohlenka.

 
Deváťácí páťákům - O vodě PDF Tisk Email
Čtvrtek, 05 Duben 2012 08:46

Žáci 9.B připravili pro žáky pátých ročníků projektovou vyučovací hodinu na téma minerální vody a jejich vliv na zdraví člověka. Páťáci pracovali v několika skupinách pod vedením jejich starších spolužáků a plnili různé „vodní úkoly“. Tyto hodiny navázaly na projektový týden o vodě, který proběhl v měsíci březnu. Deváťáci si vyzkoušeli postavení vyučujícího mezi žáky a museli zvládnout různé situace ve třídách. Spolupráce mezi žáky proběhla úspěšně a materiály, které si páťáci připravili využijí v následujících hodinách přírodovědy.                                                                                                        Eva Wolfová


Aktualizováno Čtvrtek, 05 Duben 2012 08:51
 
Divadelní vystoupení 6.A PDF Tisk Email
Napsal uživatel Marie Baslerová   
Pondělí, 13 Únor 2012 10:54

Pondělní dopoledne 13.2.2012 zpříjemnila žákům 1. stupně svým divadelním vystoupením třída 6.A. V rámci literární výchovy si nacvičily děti pohádky, bajky, reklamy a tanec. Jednalo se o vlastní zpracování známých pohádek (Karkulka, Obušku, z pytle ven) a bajky, které končí ponaučením (Liška a čáp, Zajíc a želva). Projekt obsahoval i prvky mediální výchovy. Na tato vystoupení si žáci v hodinách výtvarné výchovy vytvářeli kulisy a kostýmy. Přes velkou nervozitu vše zvládli, atmosféra byla výborná a diváci odměnili účinkující potleskem.

Aktualizováno Pátek, 13 Duben 2012 08:53
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL