Home Projekty
Projekty


II. projektový den na SPŠ Šumperk PDF Tisk Email

Ve středu 18. prosince se 15 žáků devátých a osmých tříd zúčastnilo druhého projektového dne pro  podporu technického a přírodovědného vzdělávání v Olomouckém kraji. V elektrotechnické laboratoři navázali na předešlé poznatky Ohmova zákona a vyzkoušeli si návrh, výpočet a zapojení jednoduchého obvodu se svítivou diodou. Na kontaktním nepájivém poli provedli praktické měření napětí a proudu v obvodu svítivé diody. Po modifikaci zapojení si vyzkoušeli zapojení dvoubarevné svítivé diody. Na závěr si vyzkoušeli zapojení jednoduchého blikače. Tak si během dvou hodin prakticky ověřili vlastní znalosti uplatnění Ohmova zákona v zapojení s více rezistory.

Aktualizováno Úterý, 18 Březen 2014 19:12
 
I. projektový den na SPŠ Šumperk PDF Tisk Email

Ve středu 20. listopadu se 17 žáků devátých a osmých tříd zúčastnilo prvního projektového dne pro  podporu technického a přírodovědného vzdělávání v Olomouckém kraji. V elektrotechnické laboratoři si na kontaktním nepájivém poli zapojili jednoduchý elektrický obvod. Následným měřením si ověřili platnost Ohmova zákona. Za pomoci proměnného napětí na laboratorním zdroji změřili volt-ampérovou charakteristiku žárovky. Tak si během dvou hodin seznámili s prací na laboratorním droji, měření pomocí digitálního voltmetru a ampérmetru a praktickou platností ohmova zákona.

Aktualizováno Úterý, 18 Březen 2014 19:12
 
Školní primární preventivní program PDF Tisk Email
Napsal uživatel Marie Baslerová   
Úterý, 23 Duben 2013 06:46

V rámci ŠPPP se v úterý 16. 4. 2013 uskutečnily přednášky pro 7. ročníky. Paní Keprtová z Poradny zdraví se zaměřila na kyberšikanu. Tento pojem objasnila prostřednictvím souboru interaktivních aktivit. Nad konkrétními příklady žáci rozpoznávali, co je a není šikana. Pojem kyberšikana představuje úmyslné urážky, vyhrožování, zesměšňování nebo obtěžování druhých prostřednictvím moderních komunikačních prostředků většinou v delším časovém období. Pachatel často jedná anonymně, takže oběť netuší, od koho útoky pochází. Žáci získali informace, jak se mohou bránit.

 
Týden dopravní výchovy PDF Tisk Email
Napsal uživatel Milan Mazák   
Pátek, 10 Květen 2013 08:39

Ve dnech od 22. 4. 2013 do 29. 4. 2013 proběhl na naší škole pro žáky pátých až devátých ročníků projekt „Týden dopravní výchovy“. V jednotlivých předmětech si žáci osvojovali a opakovali vědomosti a informace týkající se různých oblastí dopravní výchovy. Procvičovaly se dopravní předpisy, křižovatky, dopravní značky, první pomoc při úrazech, vybavení a oprava kola.

Týden vyvrcholil v pondělí 29. 4. 2013 jízdou zručnosti na asfaltovém hřišti za školou. Zde měli žáci za úkol projet připravenou trať s různými překážkami v co nejlepším čase  a pokud možno bez trestných bodů. Jízda zručnosti se vyhodnotila společně s testem, který psali všichni žáci.

Celkem se jízdy zručnosti zúčastnilo 64 závodníků. Z každé kategorie postoupili 4 žáci do okrskového kola, kde budou v pondělí 6. 5. 2013 reprezentovat naši školu. Z kategorie I. (5. a 6. třída) postoupili : Ondráček Vít (6.A), Račák Denis (6.B), Galisová Veronika (5.A) a Divišová Lucie (6.A). Z kategorie II. (7. až 9. třída) postoupili : Brostík Luděk (9.B), Hrubá Veronika (9.B), Šťastný Petr (8.A) a Kamlarová Veronika (7.B).

Další fotografie

Aktualizováno Pátek, 10 Květen 2013 09:37
 
Comenius - mezinárodní spolupráce PDF Tisk Email
Napsal uživatel Martin Havlíček   
Pátek, 12 Říjen 2012 08:55


V týdnu od 14. do 21. září byla škola místem setkání partnerů v rámci mezinárodního projektu Comenius. V sobotu přijeli žáci z Weidhausenu v Německu a z Limasolu na Kypru. Hlavním komunikačním pracovním jazykem byla angličtina. Od pondělí do pátku byl připraven bohatý  program. V pondělí návštěva školy a potom odjezd do lanového centra v Olomouci. Na úterý byl připraven výlet do hlavního města, protože nevzít návštěvu do Prahy ? … Ve středu dopoledne se pracovalo ve škole a po obědě se jelo na prohlídku papírny ve Velkých Losinách. Ve čtvrtek program směřoval k mezinárodní módní přehlídce odpoledne ve škole. V publiku byli i rodiče našich žáků.

Právě rodičům patří velké poděkování za to, že umožnili uskutečnit podstatnou část projektu. Žáci z Kypru a z Německa totiž celý týden bydleli v rodinách našich žáků.   

Aktualizováno Pátek, 12 Říjen 2012 08:57
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL