Home Projekty
Projekty


Divadelní vystoupení 6.A PDF Tisk Email
Napsal uživatel Marie Baslerová   
Pondělí, 13 Únor 2012 10:54

Pondělní dopoledne 13.2.2012 zpříjemnila žákům 1. stupně svým divadelním vystoupením třída 6.A. V rámci literární výchovy si nacvičily děti pohádky, bajky, reklamy a tanec. Jednalo se o vlastní zpracování známých pohádek (Karkulka, Obušku, z pytle ven) a bajky, které končí ponaučením (Liška a čáp, Zajíc a želva). Projekt obsahoval i prvky mediální výchovy. Na tato vystoupení si žáci v hodinách výtvarné výchovy vytvářeli kulisy a kostýmy. Přes velkou nervozitu vše zvládli, atmosféra byla výborná a diváci odměnili účinkující potleskem.

Aktualizováno Pátek, 13 Duben 2012 08:53
 
Lyžařský kurz 2012 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Martin Havlíček   
Úterý, 31 Leden 2012 21:00

Proběhl  ve dnech 24. ledna až 27. ledna 2012 v lyžařském areálu Panorama ve Štědrákově Lhotě. Celkem se jej zúčastnilo 58 žáků školy – 22 snowboardistů a 36 lyžařů. V prvních dnech, byli žáci rozděleni do šesti družstev, podle vlastních schopností a dovedností. Během týdne pak došlo ke snížení počtu družstev na pět. To už byli všichni schopní vyjet na vleku  a bezpečně se dopravit do cíle.Radost z pohybu po kopci pak všichni prokázali na závěrečných závodech. Ve fotogalerii, pak najdete další fotky.

Aktualizováno Úterý, 31 Leden 2012 21:04
 
Školní primární preventivní program PDF Tisk Email
Napsal uživatel Marie Baslerová   
Středa, 21 Prosinec 2011 13:02

 

Ve školním roce 2011/12 se na ZŠ v Rudě nad Moravou uskutečňuje ŠPPP. Cílem tohoto programu pro žáky 5., 7. a 9. tříd je předcházení sociálně patologických jevů v třídních kolektivech. Program je dlouhodobý a systematický. Každý žák by měl tímto programem projít během své školní docházky.Témata přednášek korespondují s učebními osnovami a stala se nedílnou součástí Minimálního preventivního programu.Uskutečnily se již přednášky ze tří organizací - Poradny pro ženy a dívky, Policie a Poradna zdraví.

 
Vánoční čas PDF Tisk Email
Úterý, 27 Prosinec 2011 14:52

Je čas Vánoc, jak se zpívá v jedné krásné koledě. Tento čas byl znát i v našich třídách, společných prostorách školy a na vánoční náladě dětí. Děti si vyrobily řetězy, nazdobily vánoční stromečky, vyzdobily třídy - vystříhaly a nakreslily zvonky a další ozdoby, udělaly krásné svícínky a novoroční přání pro své blízké.

Velice pěkná je i tradice společného zpívání vánočních koled. Děti se s nadšením zapojily do každodenního dopoledního koledování a odpočítávání dnů, které nám zbývaly do Vánoc.

Na čtvrtečních besídkách jsme si společně ve třídách vyzkoušeli některé vánoční tradice a ochutnali vánoční cukroví, které dětem napekly maminky. Rozloučili jsme se s přáním pěkného a klidného prožití vánočních svátků. A co jsme si přáli? Abychom byli všichni moc zdraví, měli se rádi a všichni si vzájemně pomáhali.

Takže, děti, pěkný nový rok 2012 a 3. ledna nashledanou!                                                             A. Švehlová

 
Přišel k nám Mikuláš PDF Tisk Email
Čtvrtek, 15 Prosinec 2011 15:46

Každý rok, na začátku prosince, navštěvuje třídy na prvním stupni Mikuláš se svou družinou. Ani tento rok nebyl výjimkou. Děti se na příchod Mikuláše, andělů i čertíků připravovaly už několik dní předem. Vyzdobily třídy i chodby, učily se pěkné básničky, počítaly mikulášské, andělské i čertovské úlohy a pracovaly se zajímavými texty. 5. prosince konečně celé snažení vyvrcholilo příchodem Mikuláše a jeho pomocníků, za což děkujeme žákům obou devátých tříd.

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL