Home Projekty
Projekty


Projektový týden ke svátku stromů PDF Tisk Email
Neděle, 30 Říjen 2011 17:40

Týden od 17. do 21. října věnovali učitelé i žáci naší školy lesům celého světa. Připomněli si tím Den stromů, který každoročně připadá na 20. říjen.

Téma lesa se objevovalo nejen v tradičním procvičování učiva v jednotlivých ročnících, ale v mnohých vyučovacích hodinách získali žáci také zcela nové informace a zkoušeli  nové činnosti. Ve fyzice například zjistili rychlost růstu bambusu, v informatice si sestavili katalog stromů, v českém jazyku se pokusili skládat básně na téma STROM a  PŘÍRODA, výtvarná výchova a praktické činnosti zaměstnaly děti zase využitím materiálů, které pocházely z našich lesů. Některé z prací žáků budou k vidění v prostorách školy.

J. Kuchtíková, E. Wolfová

 
Jsem chodec PDF Tisk Email
Středa, 12 Říjen 2011 06:34

Prázdniny utekly jako voda a začal nám nový školní rok. Při chůzi do školy musí děti zvolit bezpečnou cestu a dodržovat pravidla silničního provozu.

Koncem měsíce září jsme si ve třídě 3.A ověřily projekt Jsem chodec.

Při vycházce v okolí školy si děti zopakovaly dopravní značky, viděly různé situace na silnici. V pracovních činnostech si děti ve skupinkách vyrobily dopravní značky, v českém jazyce

a matematice si ověřily vědomosti a znalosti s dopravní tematikou. V tělesné výchově jsme si zahrály hry Na autíčka, Křižovatka.

Celý týden se nám práce dařila, děti se dozvěděly spoustu nových informací. Uvědomily si, že k hraní jim neslouží chodník ani komunikace, ale bezpečné hřiště.

 

Alena Švehlová

třídní učitelka

Aktualizováno Čtvrtek, 13 Říjen 2011 19:51
 
Rozloučení s absolventy 9. tříd PDF Tisk Email
Napsal uživatel Marie Baslerová   
Středa, 06 Červenec 2011 09:35

Dne 30. června se absolventi devátých tříd se svými třídními učiteli vydali na Obecní úřad v Rudě nad Moravou. Slavnostní rozloučení bylo za účasti rodičů žáků. Starosta obce,  ředitel školy a třídní učitelé  popřáli absolventům mnoho úspěchů na středních školách a poděkovali  za reprezentaci školy v různých soutěžích.  Bylo jim předáno závěrečné vysvědčení, Pamětní listy a upomínkové keramické medaile. Napětí a nervozita byla u absolventů vyvážena radostným očekáváním dnů příštích - jak dvou měsíců prázdnin, tak vstupem do nové fáze života.

 
Lanové centrum Olomouc PDF Tisk Email
Napsal uživatel Marie Baslerová   
Středa, 28 Září 2011 11:15

Žáci 6.A a 6.B se vypravili se svými třídními učiteli 22.9.2011 na výlet do Lanového centra v Olomouci. Lanové centrum je jedinečnou záležitostí svého druhu. Přispívá k pohybu, napomáhá koncentraci, odbourává strach z výšek, posiluje týmovou práci i důvěru ve druhého člověka. Program je vhodný pro každého, kdo hledá dobrodružství a nezapomenutelné okamžiky. V první části programu zvládli žáci pod vedením vyškolených instruktorů první úkoly v podobě krátkého zábavného rozcvičení (hry), nízkých lanových přerkážek a výuky efektivní techniky jištění. Poté se žáci přesunuli  k vysokým lanovým překážkám a  postupně překonávali  těžší a náročnější úseky. Nálada byla výborná a počasí nádherné.

 
Den her PDF Tisk Email
Napsal uživatel Marie Baslerová   
Středa, 06 Červenec 2011 09:16

Ve středu 29.6.2011 připravili žáci 9. tříd dopoledne plné her pro své mladší spolužáky z 1.stupně. Tato akce se uskutečnila na hřišti před školou. Počasí se vydařilo a pláštěnky nebyly zapotřebí. Děti plnily průběžně úkoly na celkem 10 stanovištích. Za každý splněný úkol dostaly sladkou odměnu. Nejvíce se líbilo skákání v pytlích, malování dle předlohy, házení na terč....

 

 

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL