Home Projekty
Projekty


Deváťácí páťákům - O vodě PDF Tisk Email
Čtvrtek, 05 Duben 2012 08:46

Žáci 9.B připravili pro žáky pátých ročníků projektovou vyučovací hodinu na téma minerální vody a jejich vliv na zdraví člověka. Páťáci pracovali v několika skupinách pod vedením jejich starších spolužáků a plnili různé „vodní úkoly“. Tyto hodiny navázaly na projektový týden o vodě, který proběhl v měsíci březnu. Deváťáci si vyzkoušeli postavení vyučujícího mezi žáky a museli zvládnout různé situace ve třídách. Spolupráce mezi žáky proběhla úspěšně a materiály, které si páťáci připravili využijí v následujících hodinách přírodovědy.                                                                                                        Eva Wolfová


Aktualizováno Čtvrtek, 05 Duben 2012 08:51
 
Fyzikální exkurze - Dukovany a Dalešice PDF Tisk Email
Napsal uživatel Martin Havlíček   
Pondělí, 27 Únor 2012 22:27

Dne 20 února 2012 se 43 žáků z devátých a osmých tříd zúčastnili odborné exkurze do druhé největší přečerpávací elektrárny Dalešice, která je v blízkosti jaderné elektrárny Dukovany. Strojovna elektrárny se nachází u paty 100 metrů vysoké sypané hráze. Během exkurze žáci viděli patro generátoru o růměru 9 metrů, patro frencisovy turbíny a přivaděče.

Další zastávkou bylo předváděcí návštěvnické centrum jaderné elektrárny Dukovany. Po krátkém filmu jsme měli možnost uvidět jednotlivé stupně elektrárny v modelech, sledovat cestu palivových tyčí od usazení do aktivní zóny reaktoru, až po jejich uskladnění.

Venku už na nás čekala jen prohlídka fotovoltaické elektrárny a cesta domů, přes motorest Rohlenka.

 
Lyžařský kurz 2012 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Martin Havlíček   
Úterý, 31 Leden 2012 21:00

Proběhl  ve dnech 24. ledna až 27. ledna 2012 v lyžařském areálu Panorama ve Štědrákově Lhotě. Celkem se jej zúčastnilo 58 žáků školy – 22 snowboardistů a 36 lyžařů. V prvních dnech, byli žáci rozděleni do šesti družstev, podle vlastních schopností a dovedností. Během týdne pak došlo ke snížení počtu družstev na pět. To už byli všichni schopní vyjet na vleku  a bezpečně se dopravit do cíle.Radost z pohybu po kopci pak všichni prokázali na závěrečných závodech. Ve fotogalerii, pak najdete další fotky.

Aktualizováno Úterý, 31 Leden 2012 21:04
 
Divadelní vystoupení 6.A PDF Tisk Email
Napsal uživatel Marie Baslerová   
Pondělí, 13 Únor 2012 10:54

Pondělní dopoledne 13.2.2012 zpříjemnila žákům 1. stupně svým divadelním vystoupením třída 6.A. V rámci literární výchovy si nacvičily děti pohádky, bajky, reklamy a tanec. Jednalo se o vlastní zpracování známých pohádek (Karkulka, Obušku, z pytle ven) a bajky, které končí ponaučením (Liška a čáp, Zajíc a želva). Projekt obsahoval i prvky mediální výchovy. Na tato vystoupení si žáci v hodinách výtvarné výchovy vytvářeli kulisy a kostýmy. Přes velkou nervozitu vše zvládli, atmosféra byla výborná a diváci odměnili účinkující potleskem.

Aktualizováno Pátek, 13 Duben 2012 08:53
 
Naši žáci jeli do Německa PDF Tisk Email
Sobota, 31 Prosinec 2011 08:54

Na přelomu listopadu a prosince se uskutečnila první schůzka žáků partnerských škol projektu Comenius Heal the World. V rámci projektu spolupracuje naše škola s německou školou z Weyhausenu a kyperskou školou z Limassolu. 14 žáků ze 7. a 8. ročníků strávilo v partnerské škole v Německu celý týden.

Žáci se dopoledne účastnili běžného vyučování. To jim poskytlo výbornou příležitost k poznání průběhu školního dne v partnerské škole. Odpoledne pro ně byly přichystány různé výlety, např. do Autostadtu nebo vědeckého muzea Phaneo. Zajímavé aktivity pro ně přichystaly také hostitelské rodiny – někdo šel na hokejový zápas, jiný zase hrál tenis.

Během setkání vytvořili účastníci setkání návrhy na logo projektu. Z návrhů pak žáci vybrali ten nejlepší, který bude po celou dobu trvání projektu používán jako oficiální logo projektu.

Hlavním cílem tohoto setkání bylo umožnit dětem komunikovat v anglickém jazyce a poznat německý vzdělávací systém a kulturu.

Rozpaky a obavy z neznámého na začátku setkání vystřídal na konci smutek z rozloučení. Nechyběly slzy, objetí a ujištění, že noví přátelé mezi sebou zůstanou v kontaktu přes internet.

Aktualizováno Sobota, 31 Prosinec 2011 12:56
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL