Home Projekty
Projekty


Lanové centrum Olomouc PDF Tisk Email
Napsal uživatel Marie Baslerová   
Středa, 28 Září 2011 11:15

Žáci 6.A a 6.B se vypravili se svými třídními učiteli 22.9.2011 na výlet do Lanového centra v Olomouci. Lanové centrum je jedinečnou záležitostí svého druhu. Přispívá k pohybu, napomáhá koncentraci, odbourává strach z výšek, posiluje týmovou práci i důvěru ve druhého člověka. Program je vhodný pro každého, kdo hledá dobrodružství a nezapomenutelné okamžiky. V první části programu zvládli žáci pod vedením vyškolených instruktorů první úkoly v podobě krátkého zábavného rozcvičení (hry), nízkých lanových přerkážek a výuky efektivní techniky jištění. Poté se žáci přesunuli  k vysokým lanovým překážkám a  postupně překonávali  těžší a náročnější úseky. Nálada byla výborná a počasí nádherné.

 
Rozloučení s absolventy 9. tříd PDF Tisk Email
Napsal uživatel Marie Baslerová   
Středa, 06 Červenec 2011 09:35

Dne 30. června se absolventi devátých tříd se svými třídními učiteli vydali na Obecní úřad v Rudě nad Moravou. Slavnostní rozloučení bylo za účasti rodičů žáků. Starosta obce,  ředitel školy a třídní učitelé  popřáli absolventům mnoho úspěchů na středních školách a poděkovali  za reprezentaci školy v různých soutěžích.  Bylo jim předáno závěrečné vysvědčení, Pamětní listy a upomínkové keramické medaile. Napětí a nervozita byla u absolventů vyvážena radostným očekáváním dnů příštích - jak dvou měsíců prázdnin, tak vstupem do nové fáze života.

 
Setkání s rodiči nových žáků PDF Tisk Email
Napsal uživatel Marie Baslerová   
Neděle, 19 Červen 2011 12:30

Vedení školy dne 15.6.2011 přivítalo rodiče dětí, které nastupují od 1.9.2011 do 1., 5. a 6. ročníku. Setkání se uskutečnilo v jídelně školy. Prostřednictvím diskuze se dozvěděli základní informace ohledně organizace vedení školy a seznámili se se základními body Školního řádu. Byli jim představeni budoucí třídní učitelé. prošli budovu školy a nahlédli do odborných pracoven.

 
Den her PDF Tisk Email
Napsal uživatel Marie Baslerová   
Středa, 06 Červenec 2011 09:16

Ve středu 29.6.2011 připravili žáci 9. tříd dopoledne plné her pro své mladší spolužáky z 1.stupně. Tato akce se uskutečnila na hřišti před školou. Počasí se vydařilo a pláštěnky nebyly zapotřebí. Děti plnily průběžně úkoly na celkem 10 stanovištích. Za každý splněný úkol dostaly sladkou odměnu. Nejvíce se líbilo skákání v pytlích, malování dle předlohy, házení na terč....

 

 

 
Kalibro PDF Tisk Email
Napsal uživatel Marie Baslerová   
Neděle, 19 Červen 2011 11:35

Hodnocení – testy KALIBRO

- ČESKÝ JAZYK 7. ročník 2010/11

Žáci 7. ročníku absolvovali i v letošním roce testy KALIBRO z českého jazyka. Zpracovávali nejrůznější otázky a témata rozvíjející logické myšlení, vlastní úsudek a kreativní myšlení. Vycházeli z ukázky, která byla přílohou testu. Ukázka pocházela z knihy Betty MacDonaldové - Vejce a já ( překlad Eva Maxová, vydal Vyšehrad, Praha 2004).

Prvním úkolem  bylo řádně si přečíst ukázku, důraz byl tedy kladen na čtení s porozuměním. Následovaly otázky a problémové úkoly vztahující se k textu. Úkoly byly zaměřené i na empatii, schopnost vcítit se do hlavní postavy textu a vybrat správné vlastnosti vypravěčky. Žáci rozpoznali vtipnost vypravěčky i její nápaditost. Žáci správně vyhledali personifikaci. Ironii, která je zřetelná díky nadsázce, rozpoznala většina dětí.

Problémy měli v oblastí vcítění se a vyjádření pointy díla. Je tedy nutné i nadále se této tematice v hodinách českého jazyka věnovat. 19 žáků ze 7.A a 7.B  dosáhlo lepších výsledků nad průměrem základních škol v ČR.

 

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL