Home Projekty
Projekty


Vánoční čas PDF Tisk Email
Úterý, 27 Prosinec 2011 14:52

Je čas Vánoc, jak se zpívá v jedné krásné koledě. Tento čas byl znát i v našich třídách, společných prostorách školy a na vánoční náladě dětí. Děti si vyrobily řetězy, nazdobily vánoční stromečky, vyzdobily třídy - vystříhaly a nakreslily zvonky a další ozdoby, udělaly krásné svícínky a novoroční přání pro své blízké.

Velice pěkná je i tradice společného zpívání vánočních koled. Děti se s nadšením zapojily do každodenního dopoledního koledování a odpočítávání dnů, které nám zbývaly do Vánoc.

Na čtvrtečních besídkách jsme si společně ve třídách vyzkoušeli některé vánoční tradice a ochutnali vánoční cukroví, které dětem napekly maminky. Rozloučili jsme se s přáním pěkného a klidného prožití vánočních svátků. A co jsme si přáli? Abychom byli všichni moc zdraví, měli se rádi a všichni si vzájemně pomáhali.

Takže, děti, pěkný nový rok 2012 a 3. ledna nashledanou!                                                             A. Švehlová

 
Školní primární preventivní program PDF Tisk Email
Napsal uživatel Marie Baslerová   
Středa, 21 Prosinec 2011 13:02

 

Ve školním roce 2011/12 se na ZŠ v Rudě nad Moravou uskutečňuje ŠPPP. Cílem tohoto programu pro žáky 5., 7. a 9. tříd je předcházení sociálně patologických jevů v třídních kolektivech. Program je dlouhodobý a systematický. Každý žák by měl tímto programem projít během své školní docházky.Témata přednášek korespondují s učebními osnovami a stala se nedílnou součástí Minimálního preventivního programu.Uskutečnily se již přednášky ze tří organizací - Poradny pro ženy a dívky, Policie a Poradna zdraví.

 
Projektový týden ke svátku stromů PDF Tisk Email
Neděle, 30 Říjen 2011 17:40

Týden od 17. do 21. října věnovali učitelé i žáci naší školy lesům celého světa. Připomněli si tím Den stromů, který každoročně připadá na 20. říjen.

Téma lesa se objevovalo nejen v tradičním procvičování učiva v jednotlivých ročnících, ale v mnohých vyučovacích hodinách získali žáci také zcela nové informace a zkoušeli  nové činnosti. Ve fyzice například zjistili rychlost růstu bambusu, v informatice si sestavili katalog stromů, v českém jazyku se pokusili skládat básně na téma STROM a  PŘÍRODA, výtvarná výchova a praktické činnosti zaměstnaly děti zase využitím materiálů, které pocházely z našich lesů. Některé z prací žáků budou k vidění v prostorách školy.

J. Kuchtíková, E. Wolfová

 
Přišel k nám Mikuláš PDF Tisk Email
Čtvrtek, 15 Prosinec 2011 15:46

Každý rok, na začátku prosince, navštěvuje třídy na prvním stupni Mikuláš se svou družinou. Ani tento rok nebyl výjimkou. Děti se na příchod Mikuláše, andělů i čertíků připravovaly už několik dní předem. Vyzdobily třídy i chodby, učily se pěkné básničky, počítaly mikulášské, andělské i čertovské úlohy a pracovaly se zajímavými texty. 5. prosince konečně celé snažení vyvrcholilo příchodem Mikuláše a jeho pomocníků, za což děkujeme žákům obou devátých tříd.

 
Heal the World PDF Tisk Email
Neděle, 16 Říjen 2011 12:26

V červnu tohoto roku byl v rámci programu Comenius Národní agenturou pro evropské vzdělávací projekty schválen mezinárodní projekt partnerství škol Heal the World (Pojďme vyléčit svět). Díky tomuto projektu budou žáci naší školy během následujících dvou let průběžně spolupracovat s žáky z Německa a Kypru. Komunikačním jazykem je angličtina, což přispívá ke zlepšení jazykových dovedností našich žáků.

V letošním školním roce žáci natočí krátké video, ve kterém se pokusí zachytit svůj běžný den. Koncem listopadu se pak vybraní žáci zúčastní výjezdu do partnerské školy v německém Weyhausenu.

Vzhledem k názvu projektu budou hlavními tématy projektu ekologie a zdravý životní styl. Ekologii se žáci nebudou věnovat jen v celosvětovém měřítku, ale také v regionu. Pojmenují ekologické problémy různých ekosystémů světa a regionu a zaměří se na úvahy a návrhy, jak situaci zlepšit.

Začátkem školního roku 2012/2013 se uskuteční návštěva partnerů z Německa a Kypru v naší škole. Během setkání se žáci pokusí připravit módní přehlídku. Modely budou vyrobeny z recyklovaných materiálů (plastů, papíru, skla apod.)

Další aktivitou je album aktivit, které mohou přispět ke zlepšení fyzické kondice a tím ke zdravějšímu životnímu stylu.

Během návštěvy partnerské školy v kyperském Limassolu budou vybraní žáci prezentovat národní jídla. Tradiční receptury však budou upraveny dle zásad zdravého stravování.

Projekt Heal the World poskytuje žákům příležitost projevit svou kreativitu, individuální přístup k plnění jednotlivých projektových aktivit, zlepšení jazykových dovedností či zdokonalení se při práci s počítačem.

Pro více informací můžete navštívit oficiální stránky projektu www.healtheworld.info.

 

Mgr. Hana Hofschneiderová

koordinátor projektu

 

 

 

 

 

Tento projekt byl realizován za finanční podpory Evropské unie. Za obsah publikací (sdělení) odpovídá výlučně autor. Publikace (sdělení) nereprezentují názory Evropské komise a Evropská komise neodpovídá za použití informací, jež jsou jejich obsahem.

 

 

Aktualizováno Pátek, 28 Říjen 2011 05:41
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL