Home Projekty
Projekty


Výlet 9.A PDF Tisk Email
Napsal uživatel Marie Baslerová   
Neděle, 19 Červen 2011 10:15

9.A se vypravila 14.6.2011 na dlouho očekávaný výlet. Vlakem jsme dojeli na Ramzovou. Odtud nás čekala pěší túra na Šerák. Zde jsme si odpočinuli a nabrali novou energii. Cestou do Branné jsme byla jasná obloha a krásný výhled na vrcholky hor. Počasí přálo a nezmokli jsme. Celkem jsme ušli 18 kilometrů. Žáky nejvíce zaujala betonová opevnění z 2.sv. války.

 
KPPP PDF Tisk Email
Napsal uživatel Marie Baslerová   
Neděle, 12 Červen 2011 15:43

Zajištění informovanosti žáků o problematice sociálně patologických jevů proběhlo během školního roku prostřednictvím Komplexního primárního preventivního projektu, který zajišťoval MěÚ Šumperk. Na programu se podílel MěÚ Šumperk - odbor sociálních věcí, Poradna pro ženy a dívky Zábřeh, Policie ČR, Rachot - nízkoprahový klub pro děti a mládež a PPP. Odborníci z těchto organizací byli prostředníky diskuzí a besed v 5., 7. a 9. ročníku. Na tento program bylo navázáno v rámci předmětu výchova ke zdraví a výchova k občanství. Takto byla zajištěna propojenost s běžným životem dětí a došlo ke zpětné vazbě. Škola nadále rozvíjí dobrou atmosféru vzájemné důvěry mezi žáky a pracovníky školy. Důležitá je samozřejmě dobrá spolupráce s rodiči žáků. Hlavní cíl primární prevence je především v těchto oblastech - drogová závislost, alkoholismus a kouření, kriminalita a delikvence, záškoláctví, šikana, xenofobie a rasismus.

 
Čtení pomáhá PDF Tisk Email
Napsal uživatel Marie Baslerová   
Neděle, 12 Červen 2011 14:47

Čtení pomáhá

Také žáci naší školy z 1. a 2. stupně se zapojili do charitativního projektu Čtení pomáhá. Jak pomáhají? Tím, že čtou knihy zveřejněné na webových stránkách projektu. Zde po přečtení určité knihy zodpoví pár otázek vztahujících se k dané knize. Odpoví-li správně, získají virtuálních padesát korun, které věnují vybranému charitativnímu projektu.

Více informací na www.ctenipomaha.cz

 
Škola naruby PDF Tisk Email
Napsal uživatel Marie Baslerová   
Neděle, 12 Červen 2011 14:58

Poslední květnový týden se uskutečnil projekt Škola naruby. Žáci 9. ročníku si vyzkoušeli roli učitelů. Učitelky 1.stupně se individuálně věnovaly žákům a připravily je na výuku. Součástí byly náslechy žáků v jednotlivých hodinách. Žáci vyučovali matematiku, český jazyk, anglický jazyk, přírodovědu a vlastivědu. Projektu se zúčastnilo celkem 19 žáků. Hodiny byly zajímavé a dětem se líbily. Pro paní učitelky to byl jistě náročný týden, za který jim patří velké poděkování.

Aktualizováno Sobota, 18 Červen 2011 11:40
 
Otevírání Králického Sněžníku PDF Tisk Email
Napsal uživatel Draha Hošková   
Pondělí, 30 Květen 2011 13:41

Ve čtvrtek  26. 5. 2011 se žáci  6.A  rozloučili s letošním projektem Les ve škole, škola v lese vydařenou akcí. Využili jsme pozvání pořadatelů  Dne otevřených dveří na Králickém Sněžníku (LČR, Správa CHKO Jeseníky a Agentura ochrany přírody a krajiny Pardubického kraje) a za nádherného počasí jsme se vydali na vrchol. Během cesty jsme se dozvěděli mnoho zajímavého o životě v rezervaci od lesníků, pracovníků horské služby, strážců přírody, zoologa, botanika, geologa, ornitologa a dalších odborníků. Odměnou za namáhavý výstup nám byl nádherný výhled do širokého okolí.

 

 

 

Aktualizováno Pondělí, 30 Květen 2011 20:19
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL