Home Projekty
Projekty


Čtení pomáhá PDF Tisk Email
Napsal uživatel Marie Baslerová   
Neděle, 12 Červen 2011 14:47

Čtení pomáhá

Také žáci naší školy z 1. a 2. stupně se zapojili do charitativního projektu Čtení pomáhá. Jak pomáhají? Tím, že čtou knihy zveřejněné na webových stránkách projektu. Zde po přečtení určité knihy zodpoví pár otázek vztahujících se k dané knize. Odpoví-li správně, získají virtuálních padesát korun, které věnují vybranému charitativnímu projektu.

Více informací na www.ctenipomaha.cz

 
Otevírání Králického Sněžníku PDF Tisk Email
Napsal uživatel Draha Hošková   
Pondělí, 30 Květen 2011 13:41

Ve čtvrtek  26. 5. 2011 se žáci  6.A  rozloučili s letošním projektem Les ve škole, škola v lese vydařenou akcí. Využili jsme pozvání pořadatelů  Dne otevřených dveří na Králickém Sněžníku (LČR, Správa CHKO Jeseníky a Agentura ochrany přírody a krajiny Pardubického kraje) a za nádherného počasí jsme se vydali na vrchol. Během cesty jsme se dozvěděli mnoho zajímavého o životě v rezervaci od lesníků, pracovníků horské služby, strážců přírody, zoologa, botanika, geologa, ornitologa a dalších odborníků. Odměnou za namáhavý výstup nám byl nádherný výhled do širokého okolí.

 

 

 

Aktualizováno Pondělí, 30 Květen 2011 20:19
 
Fyzikální exkurze Ostrava PDF Tisk Email
Napsal uživatel Martin Havlíček   
Neděle, 10 Duben 2011 20:23

Dne 29. března se žáci devátých a osmých tříd zúčastnili, exkurze do hornického muzea Landek. Měli možnost zhlédnout jednotlivá pracoviště hlubinného dolu, způsoby těžby černého uhlí v různém uložení slojí a technické zázemí dolu. Prohlídka pokračovala expozicí důlních záchranářů s možností vyzkoušet si pohyb ve stísněných prostorech cvičné překážkové dráhy. Po krátké přestávce na oběd jsme přejeli na 3D projekci v planetáriu, zaměřenou na cyrumpolární souhvězdí a tělesa ve vesmíru.

Aktualizováno Úterý, 01 Listopad 2011 09:17
 
Týden dopravní výchovy PDF Tisk Email
Napsal uživatel Milan Mazák   
Úterý, 19 Duben 2011 12:11

 

 

Název projektu : TÝDEN DOPRAVNÍ VÝCHOVY

 

Datum : Úterý 26.4.2011 až středa 4.5.2011

 

Cíl : Motivovat žáky k bezpečnému chování a pohybu v silničním provozu, zopakování první pomoci při úrazech v dopravě, seznámení se správnou výbavou a údržbou jízdního kola, zkušenosti při jízdě na kole při překonávání překážek.

 

Průřezové téma : Rozvoj schopností poznávání, komunikace, řešení problémů a rozhodovací dovednosti

 

Ročník : 5. a  6. – I.  kategorie

7. až 9. – II. kategorie

 

Pomůcky :

-         Testy dopravní výchovy

-         Kazeta první pomoc při úrazech v dopravě

-         Obvazová technika

-         Jízdní kolo

-         Sada výukových dopravních značek a křižovatek

 

Mezipředmětové vztahy :

Pč, Vz, Vo

 

Metody a formy práce :

-         Skupinová práce

-         Výklad

-         Práce s textem

-         Samostatná práce žáků

-         Dialog

 

 

 

Organizace :

 

Rozpis týdenních činností projektu v jednotlivých předmětech je v příloze projektu. Zodpovídají vyučující daných předmětů.

Jízda zručnosti na školním asfaltovém hřišti se uskuteční ve středu 27.4.2011 – připraví a zajistí Milan Mazák. Začátek v 10:00 hodin. Účastníci z šestých, sedmých a devátých tříd budou jízdu zručnosti absolvovat v rámci výuky tělesné výchovy, účastníci z páté třídy ve výtvarné výchově a účastníci z osmých tříd v hudební výchově a výchově k občanství.

Okrskové kolo dopravní soutěže se uskuteční v Mohelnici ve středu 4.5.2011 a postoupí do něho vždy dva nejlepší hoši a dvě dívky z každé kategorie. Pedagogický dozor bude určen později.

 

Milan Mazák

 
Tomáš Graumann PDF Tisk Email
Napsal uživatel Martin Havlíček   
Sobota, 09 Duben 2011 20:08

Dne 15. března, poctil naši školu svojí návštěvou a besedou se žáky šestých a sedmých tříd, dnes již osmdesátiletý Tomáš Graumann i se svojí chotí. Brněnský Žid, naturalizovaný Američan, křesťanský misionář na Filipínách a jedno ze 669 dětí zachráněných Nicholasem Wintonem vyprávěl svůj životní příběh.

Nutno podotknout, že zaujal na dvě hodiny i věkově poněkud náročné publikum. Na závěr si všichni svorně zazpívali a rozloučili se.

Aktualizováno Úterý, 01 Listopad 2011 09:17
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL